/

Kayseri’de CHP’nin Kuruluşunun 98. Yılını Kutladı

Okuma Süresi : 2

KAYSERİ,(BGC)-Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Kayseri’de CHP İl Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Törene; Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri CHP Kadın Kolları Başkanı, Kayseri CHP Gençlik Kolları Başkanı, İlçe başkanları başta olmak üzere vatandaşlar ve davetliler katıldı.

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, “Kuruluşun ve kurtuluşun köklü Cumhuriyet Halk Partisi 98 yaşında. Ulu önder Gazi Mustafa Atatürk’ün kurduğu ülkemizin bağımsızlığına, cumhuriyete ve demokrasiye öncülük görevi veren Cumhuriyet Halk Partisi tarihinden aldığı güçle yoluna devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 9 Eylül 1923’de önce Halk Fıkrası adıyla kurulmuştur. 1924 yılında Cumhuriyet Halk Fıkrası 1935 yılında ise Cumhuriyet Halk Partisi adını almıştır. 1927 yılında Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçili ve Laiklik Cumhuriyet Halk Partisi’nin 4 temel ilkesi olarak benimsenmiştir. 1935 yılında ise Devletçilik ve Devrimcilik ilkeleri de eklenerek partimizin ilkeleri 6’ya çıkarılmıştır. Partimizin amblemi olan 6 ok bu ilkeleri simgelemektedir” diyerek Cumhuriyet Halk Partisini 98. yıl dönümünü kutladı.

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer’in konuşmasının ardından, törene katılanlar anıt önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan program, saygı duruşunda bulunulması, İstiklâl Marşı’nın okunması, yapılan konuşma ve stand etkinliği ile devam etti.

bir cevap yazınız

Your email address will not be published.

Önceki Haber

Kayseri’de Vaka Sayısı Hızla Artıyor

Sonraki Haber

Kayseri Göletlerine Balık Yağdı

0 £0.00