Erhan ÖZHAN: “Bazı Mahallelerimiz, Suriyeli Mahallesi Olarak Anılmaya Başlandı!”

Okuma Süresi : 5

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısı Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde Meclis 1. Başkan Vekili Mehmet Savruk başkanlığında yapıldı. 48 gündem maddesinin konuşulduğu mecliste mülteci sorunu ön planda yer aldı. CHP Melikgazi Meclis Üyesi Özgür Özer, CHP Tomarza Meclis Üyesi Cemal Yavuz ve İYİ Parti Meclis Üyesi Erhan Özhan başta Suriyeliler olmak üzere mültecilerle ilgili meclis çıkışı Ajan BGC’ye açıklama yaptılar.

CHP Melikgazi Meclis Üyesi Özgür Özer mecliste göçmenlerin geriye gönderilmesi gerektiğini belirterek , “CHP meclis üyeleri olarak bugün bir önerge verdik. Bu önerge şu şekildeydi; göçmenlerin Kayseri’den gönderilmesi için bir komisyon kurulması. Çünkü yıllar evvel savaş vardı ve bunlar savaştan kaçtılar geldiler bunlar tanrı misafiri dediğimiz tiplerdi, artık misafirliğin gereği yapıldı, artık bitti, misafirlik biter artık. 8-10 yıl bir şehri yemek diye bir şey yok. İnsanlarımız bu durumdan oldukça rahatsız ve savaş bitti bunlar artık gidebilirler, devlet başkanları da çağırıyor gelsinler diye. Bir de bunların karıştığı olumsuz olaylar var, dün Keykubat Mahallesinde bir gazimize saldırı niteliğinde şeyler oldu. Gazimiz orada zarar gördü. Türkiye bunlara çok sahip çıktı, iş güç sahibi oldular artık ülkelerine dönsünler, biz meclis üyeleri olarak bunda ısrarcıyız.” diyerek komisyon kurulması önergeleri sadece İYİ Partinin desteklediğini ifade etti.

“KAYSERİ’DE GÖÇMEN, MÜLTECİ, KAÇKIN İSTEMİYORUZ”

İYİ PARTİ Kocasinan Meclis Üyesi Erhan ÖZHAN, “Meclisimizde Suriyeliler konusunda verilen bir önerge vardı 3 meclis üyesi arkadaşımız tarafından. Kayseri’de ki göçmenlerin Kayseri’den kontrollü bir şekilde uzaklaştırılmasına yönelikti. Bu mesel artık Türkiye için bir milli güvenlik meselesi. Kayseri’deki göçmen sayısı; Bünyan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Felahiye, Özvatan ve Tomarza buraların toplam nüfusu kadar şuan Kayseri’de göçmen nüfusu var. Kayseri’de 6-7 belediye başkanlığı kadar göçmen nüfus var” diyerek bu göçmenlerin Kayseri için ciddi bir sıkıntı olduğunu ve sıkıntılar yaşanabileceğini ifade etti.

CHP Tomarza Meclis Üyesi Cemal Yavuz kırsalda yaşamasına rağmen Suriyelilerin onları da rahatsız etmeye başladığını ifade ederek, “Meclise bugün önerge verdik, önergemiz siyasi denilerek kabul görmedi. Bu Suriyeliler gerçekten usandırdı. Ben kırsalda yaşıyorum, merkezde yaşayanlar daha çok rahatsız, bizler bile rahatsız olmaya başladı. Geldikleri gibi güzelce gönderelim bunları. Şimdide Afganlar geliyor hep genç nüfus. Vatandaş huzursuz” diyerek mültecilerin gönderilmesi gerektiklerini ifade etti.

“OKULUN PARSEL PARSEL SATILMASINA İTİRAZ ETTİK”

CHP Melikgazi Meclis Üyesi Özgür Özer’in gündeminde Güneşli’de bulunan okulda yer aldı. Konuyla ilgili Özer şu ifadeleri kullandı: “Güneşli’de Türkiye’nin ilk tarım teknikeri yetiştirme okulu var, çok ciddi bir alan 1 milyon metrekareye yakın. Biz CHP olarak bu okulun parsel parsel satılmasına itiraz ettik ve bugün yine encümene verilmek istenen bir karar vardı, encümen kararına da itiraz ettik ama maalesef oy çokluğuyla diğer partililer geçirdiler.”

bir cevap yazınız

Your email address will not be published.

Önceki Haber

Kazım Yücel:”İmarlaşma Yapılacaksa Kayseri’nin Malı En Üst Rakamdan Satılmalı”

Sonraki Haber

İbrahim Doğan: ” Yıl Olmuş 2021 Köyümüzde Telefon Çekmiyor!”

0 £0.00