Dursun Ataş: “Ekonomisi Yüzde 21,7 Büyüyen Ülkede, Esnaf Belediye Basmaz!”

Okuma Süresi : 5

KAYSERİ,(BGC)-İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri’de haklarını alamadıkları gerekçesiyle tepki gösteren esnafların belediyeye yürümeleri ile ilgili açıklama yaptı. Ataş, esnafın zor zamanlar geçirdiğini belirterek zamlar nedeniyle vatandaşların isyan ettiğini ifade etti.

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri’de haklarını alamadıkları gerekçesiyle tepki gösteren esnafların belediyeye yürümeleri ile ilgili yaptığı açıklamada, “Esnafı artık dayanamayacak noktada. Bu durum toplumun tüm kesimlerinde de aynı. Vatandaş ekonomik sıkıntı içerisinde. AKP’ye göre ise ‘uçuyoruz, ekonomimiz yüzde 21,7 büyüdü’ naraları atılıyor. Ekonomisi yüzde 21,7 büyüyen ülkede böyle olaylar yaşanmaz. Esnaf, geçinemiyoruz diye belediyeye yürümez” dedi.

ESNAF “EVE EKMEK GÖTÜREMYORUZ” DİYE İSYAN EDİYOR

Haklarını alamadıkları, verilen sözlerin tutulmadığı gerekçesiyle Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne yürüten halk otobüsü esnaflarının sıkıntılarına bir süre önce dikkat çekip, ilgilileri uyardıklarını kaydeden Ataş, “Bir süre önce halk otobüsü esnaflarımızı ziyaret ettik, dertlerini dinledik. Toplumun her kesimi gibi onlarında büyük sorunları var. Yıllardır biriken ve çözüm bekleyen sıkıntıları var. Kayseri Halk Otobüs İşletmecileri 3 hafta önce ‘Belediye 2 yıldır bize zam yapmıyor, tüm karı kendileri alıyor, zararına çalışıyoruz, evimize ekmek götüremiyoruz” diyerek, bizlere dert yandı. Biz onların yaşadığı bu sorunları gündeme getirdik ve ilgilileri uyardık. Ne yazık ki kimsenin bu feryadı duyduğu yok. Bugün de esnaflarımız belediyeye yürüyerek, ‘Biz ekmeğimizin derdindeyiz, kimse bizi düşünmüyor, muhatap bile bulamıyoruz.’ diyerek isyan ettiler. AKP’nin vatandaşın sesini duyduğu yok. Onlara göre ekonomi uçuyor. Ülke ekonomisi dünyada uçuyor. Ekonomi yüzde 21,7 büyüdü! Bir bakın etrafınızı yönetenler, iktidar olanlar. Ekonomisi ‘yüzde 21,7 büyüyen’ ülkede böyle olaylar yaşanmaz! Esnaf belediyeyi basmaz. “Açız, geçinemiyoruz” demez. Bu asıl büyüme? Kimlerin büyüdüğü belli. ‘Gönül belediyeciliği yapıyoruz’ diye hava atanlar, ‘Gönül Belediyeciliği’ böyle olmaz! Esnaf ve çalışanları daha fazla mağdur etmeyin” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ DERTLİ, GELECEĞİNDEN ENDİŞELİ

Son yapılan zamlarında vatandaşı artık isyan noktasına getirdiğini kaydeden Ataş, “Ekonomisi yüzde 21,7 büyüyen bir ülkede, Doğalgaza yüzde 15 zam gelmez! Ekmeğe zam gelmez. Elektriğe zam gelmez. Gıda fiyatları ikiye katlanmaz. Bu nasıl büyüyen ekonomi? Milletin aklıyla alay edenlere, millet sandıkta gereken cevabı verecek. Bu millet perişan. Okullar açıldı bir yanda virüs, diğer yandan geçim derdi milletin belini büküyor. Vatandaş dertli, geleceğinden endişeli. AKP’nin ise lüks, şatafat içinde saraylı, ballı yaşam sevdası sürüyor. Bir elleri yağda, bir elleri balda hayatları devam ediyor” diye konuştu.

bir cevap yazınız

Your email address will not be published.

Önceki Haber

18 Yaş Ve Üzerinin %78.5’i Aşılı

Sonraki Haber

Yüz Yüze Eğitimde PCR Testleri Zorunlu

0 £0.00